blur
27 اسفند 1401 - 09:33

هشدار دادستان کرمانشاه به گران‌فروشان/ نظارت روی صنوف تشدید می‌شود

دادستان عمومی و انقلاب استان کرمانشاه، از تشدید نظارت‌ها روی صنوف کرمانشاه در آستانه ایام نوروز و ماه مبارک رمضان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری فارس از کرمانشاه، شهرام کرمی دادستان کرمانشاه امروز در جمع خبرنگاران با تأکید بر لزوم نظارت دقیق‌تر بر بازار با توجه در پیش بودن ایام نوروز و ماه مبارک رمضان، اظهار کرد: با توجه به احتمال سودجویی برخی از کسبه و افزایش کاذب قیمت‌ها به ویژه در ماه مبارک رمضان، دستگاه های ذی‌ربط مکلف هستند که نظارت‌های دقیقی را در این ایام روی صنوف داشته باشند. 

وی ادامه داد: دستگاه‌های ذی‌ربط باید با تشکیل گشت‌های نامحسوس و به‌کارگیری ظرفیت بسیج اصناف بازرسی‌های خود را تشدید کنند.  

 دادستان کرمانشاه با تاکید بر لزوم برخورد جدی با واحدهای صنفی گران‌فروش، تصریح کرد: به آن دسته از واحدهای صنفی که گران‌فروشی می‌کنند و حرمت و شئونات ضروری ماه رمضان را رعایت نمی‌کنند، تذکر و هشدار داده و برخورد قانونی صورت گیرد. 

وی اضافه کرد: معاونت بهداشتی استان مکلف است، نظارت و بازرسی مستمر از رستوران‌ها، کبابی‌ها، قنادی‌ها، مراکز تهیه و توزیع زولبیا، بامیه، آش وحلیم پزی‌ها به ویژه بازرسی‌های مستمر شبانگاهی در طول ماه مبارک رمضان را به صورت ویژه در دستور کار خود قرار دهد.

کرمی در ادامه با بیان اینکه خدمات دستگاه‌های خدمت‌رسان در ایام تعطیلات نوروز باید تداوم داشته باشد، افزود: تمامی ادارات و سازمان‌های خدماتی و رفاهی مانند ادارات آب و برق، تلفن، آتش نشانی، مراکز درمانی و... در سطح استان موظف هستند ستادهای ویژه‌ای برای رسیدگی به مشکلات احتمالی شهروندان پیش‌بینی و بکار گیرند.

وی بر تردد بالای مسافران نوروزی در جاده‌های کرمانشاه اشاره کرد و گفت: در این راستا جمعیت هلال احمر استان در اجرای طرح امداد و نجات جاده‌ای باید به منظور انجام عملیات امداد و نجات از تاریخ ۲۵ اسفند ماه تا ۱۵ فروردین‌ماه سال آینده نسبت به برپایی پایگاه‌های ثابت، سیار و موقت و پایگاه امداد و نجات کوهستان اقدام کند.

دادستان کرمانشاه با یادآوری گلایه‌های مردم از کمبود پزشکان در ایام نوروز سال‌های گذشته هم، اعلام کرد: دانشگاه علوم پزشکی باید بر فعالیت درمانگاه‌ها و مراکز درمانی در ایام تعطیلات نوروزی نظارت داشته و تمهیداتی اندیشیده شود که کادر درمان به ویژه در بخش اورژانس تمامی بیمارستان‌های استان بیش از پیش آمادگی خدمات به بیماران را داشته باشند. 

وی تاکید کرد:  مراکز درمانی برای ارائه خدمات به شهروندان و مسافران نوروزی باید دارای برنامه کشیک نوروزی باشند. 

کرمی استفاده از ظرفیت‌های بخش خصوصی، استقرار ایستگاه‌های سلامت در سطح استان، دایر کردن مراکز شبانه‌روزی دندانپزشکی و داروخانه‌های معین برای ارائه خدمات مناسب دارویی، در نظر گرفتن تمهیدات لازم برای انتقال مناسب مصدومین به مراکز درمانی، فعالیت آزمایشگاه‌ها و مراکز رادیولوژی و سونوگرافی و تدوین برنامه کلی آن، فعالیت روزانه کلینیک‌های ویژه در این ایام با حضور رشته‌های بالینی خاص و... را هم جزو اقداماتی عنوان کرد که باید از سوی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه اجرایی شود‌.

پایان پیام/پ

منبع: فارس
شناسه خبر: 1098581