blur
22 دی 1401 - 17:12

تشکیل قرارگاه محرومیت‌زدایی کرمانشاه/رفع محرومیت دغدغه دولت است

کرمانشاه- سرپرست فرمانداری کرمانشاه با اعلام تشکیل قرارگاه محرومیت‌زدایی کرمانشاه، گفت: رفع محرومیت از مناطق حاشیه‌نشین یکی از دغدغه‌های دولت سیزدهم است.

ابراهیم رحیمی زنگنه در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار کرد: رفع محرومیت از مناطق حاشیه‌نشین یکی از دغدغه‌های دولت سیزدهم است.

وی با اشاره به بازدید وزیر کشور به‌عنوان نماینده عالی دولت از مناطق حاشیه‌نشین کرمانشاه در سفر هیئت دولت به استان کرمانشاه، بیان کرد: وزیر کشور در این بازدید برای ساماندهی حاشیه‌نشینی در کرمانشاه دستورهایی صادر کرد تا مشکلات این مناطق برطرف شود.

سرپرست فرمانداری کرمانشاه با اشاره به تشکیل قرارگاه محرومیت‌زدایی شهرستان کرمانشاه به دستور استاندار کرمانشاه، تصریح کرد: این قرارگاه پس از بازدید استاندار کرمانشاه از محله آقاجان و برگزاری جلسات شبانه با حضور مدیران در این محله تشکیل شد که فرمانداری ریاست قرارگاه را برعهده دارد.

وی با بیان اینکه قرارگاه محرومیت‌زدایی کرمانشاه پنج کارگروه فعال خواهدداشت، بیان کرد: این کارگروه‌ها شامل کارگروه زیربنایی با محوریت شهرداری کرمانشاه، کارگروه توانمندسازی و اشتغال با محوریت کمیته امداد، کارگروه فرهنگی و اجتماعی با محوریت تبلیغات اسلامی، کارگروه جمع‌آوری معتادان متجاهر با دبیری ستاد مبارزه با مواد مخدر و کارگروه امنیتی و انتظامی با محوریت فراجا است.

رحیمی زنگه خاطرنشان کرد: برنامه کلی این قرارگاه رفع مشکلات این مناطق است که مشکلات زیرساختی همچون آب و فاضلاب در بسیاری از مناطق حاشیه‌نشین وجود دارد و مشکلات فرهنگی مختص به هر محله است و با همکاری ادارات، دستگاه‌ها، بسیج، گروه‌های جهادی، تشکل‌های محرومیت‌زدایی و… برای رفع مشکلات مردم اقدام خواهیم کرد.

وی ادامه داد: در این مناطق گروه‌های جهادی خدمات‌رسان شناسایی شده‌اند که در جهت رفع محرومیت‌زدایی فعالیت می‌کنند و از خدمات این گروه‌ها در قرارگاه محرومیت‌زدایی استفاده خواهیم کرد.

سرپرست فرمانداری کرمانشاه با اشاره به برگزاری میزهای ارتباطات مردمی فرمانداری در محلات حاشیه‌نشین کرمانشاه، اظهار کرد: در این رویه مسئولان، خدمت مردم می‌رسند و در محل زندگی آنها از مشکلاتشان آگاه شده و برای رفع آنها اقدام خواهند کرد تا ضمن ادای وظیفه در جهت رضایت مردم قدم بردارند.

منبع: مهر
شناسه خبر: 973080