blur
15 آذر 1401 - 11:18

قوه قضائیه در مقابل مسببان جان باختن ۲۰۰ شهروند کشورمان کوتاه نخواهد آمد

سخنگوی قوه قضائیه با اشاره به تاکید اژه‌ای مبنی بر برخورد با عوامل دروغ‌پردازی در اغتشاشات اخیر گفت: قوه قضائیه نسبت به از دست رفتن ۲۰۰ شهروند کشور که به دلیل دروغ‌های رسانه‌ای و تحریک آنها، جان خود را از دست دادند، کوتاه نخواهد آمد.

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم، مسعود ستایشی؛ سخنگوی قوه قضائیه امروز سه‌شنبه 15 آذر در نشست خبری خود با خبرنگاران با تسلیت ایام شهادت حضرت زهرا(س) اظهار کرد: حضرت فاطمه الگوی تمامی مسلمانان بلکه تمام بشریت اعم از مسلمان و غیر مسلمان، شیعه و سنی، مردان و زنان با تمام رنگ‌ها و سلایق است. درس‌هایی که از زندگی کوتاه اما پربرکت این بانو می‌تواند مورد توجه واقع شود فراوان است؛ در بعد خانوادگی، سیاسی، فرهنگی و حتی اقتصادی می‌توان از حضرت صدیقه درس‌های زیادی آموخت.

وی افزود: زندگی مومنانه و تمشیت امور خانواده به احسن وجه و برخورداری از صفا و صمیمیت و تربیت نسل نو با آموزه‌های الهی و در نهایت بذل جان عزیز و شهادت در راه آرمان عدالت، ولایت و تبعیت از امام جامعه اسلامی، از نکات تابناک زندگی این بانوی بزرگ اسلام است.

ستایشی سپس با اشاره به 16 آذر روز دانشجو تصریح کرد: روز دانشجو روز مبارکی است و روزی است برای یادآوری استکبارستیزی و ایستادگی دانشجویان در برابر آمریکای جهان‌خوار و یادآوری مقاومت آنان مقابل خوی تجاوزگری این رژیم‌؛ آمریکا مظهر خدعه و نیرنگ علیه ملت‌های آزاده و مترقی خاصه ملت بزرگ ایران است. راه‌اندازی مکرر کودتا و اغتشاش برای حذف مردم‌سالاری و وابسته کردن حکومت‌ها به دولت آمریکا، عدم رعایت اخلاق و انصاف مقابل ملت‌ها در لوای حقوق بشر از جمله صفحات پرونده سیاه این دولت علیه ایران است که دانشجویان آزاده روز 16 آذر علیه آن قیام کردند و هر ساله آن را ادامه می‌دهند.

وی افزود: امروز آمریکا و ایادی آن برای ادامه سلطه‌گری در ایران با سد آهنین دانشجویان مواجه شده‌اند. دانشجویان ما به عنوان رزمندگان صف اول و خط مقدم علمی و عملی جبهه مقابله با طمع‌ورزی‌های آمریکا اثبات کردند که تلاش دشمن برای تبدیل دانشگاه برای مقابله با آرمان‌های نظام محکوم به شکست است.

سخنگوی قوه قضائیه در ادامه درباره دستور رئیس دستگاه قضا برای آزادی زندانیان اظهار کرد: با پیروزی تیم ملی در جام جهانی و شادی مردم، ریاست قوه دستوراتی برای ادامه شادی مردم صادر کرد که در راستای رأفت اسلامی و برای ایجاد آرامش و آسایش و وفاق و دوستی بین آحاد جامعه بود و تاکید بر این بود که با این اقدام، آنهایی که متنبه شدند و توبه کردند و پشیمان از عملکرد خود بودند به دامان خانواده خود برگردند.

وی ادامه داد: مبنی بر سیاست جذب حداکثری و دفع حداقلی، در پی پیروزی شیرین در جام جهانی، رییس قوه قضائیه دستور بررسی آزادی برخی زندانیان از جمله بخشی از بازداشت‌شدگان حوادث اخیر که نقش لیدری و تحریک را نداشتند، را صادر کرد. در پی این دستور حدود 1200 نفر از بازداشت‌شدگان آزاد شدند که مورد استقبال عمومی واقع شد. این اقدام نشانه دیگری از اتحاد ملی و نماد همبستگی عمومی مقابل افراد بدخواه و دشمنان است و نشان داد که دشمن نمی‌تواند در درون ملت بزرگ ایران رخنه کند.

ستایشی ادامه داد: رییس قوه قضائیه درباره برخورد با دروغ‌پردازی در جامعه تاکید کرد و در این باره اقداماتی صورت گرفته تا در فضای عمومی، شایعه‌سازی و دروغ‌پردازی صورت نگیرد و ادعاها در فضای مجازی باید مستند و مستدل باشد؛ قوه قضائیه نسبت به از دست رفتن 200 شهروند کشور که به دلیل دروغ‌های رسانه‌ای و تحریک آنها، جان خود را از دست دادند، کوتاه نخواهد آمد. شورای امنیت وزارت کشور این آمار را داده و خسارات ناشی از آن را از عوامل آن مطالبه خواهیم کرد. دادگاه‌های متهمان اتفاقات اخیر با سرعت و دقت و جدیت لازم برگزار می‌شود و مسببان جنایت‌ها به سزای عمل خود خواهند رسید.

وی با تاکید بر اینکه معترض با آشوبگر فرق می‌کند، گفت: نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران برای معترض به موجب قانون اساسی، احترام قائل است اما معترض با آشوب‌طلب و آشوبگر فرق دارد؛ کسانی که معترض هستند و صرفا برای اعتراضات، ما فردی را بازداشت نکردیم و نگهداری نشدند و فقط اغتشاشگرانی که به مال و جان و ناموس مردم و اموال شخصی دیگران و اموال دولتی، آسیب رساندند در بازداشت نگه داشتیم و قرارهای سنگینی برای آنها صادر شده است.

ستایشی ادامه داد: رسانه‌های بیگانه دنبال آشوب میدانی هستند تا اختلال ایجاد کنند و نظم را بر هم بزنند. آنهایی که این کار انجام می‌دهند، صلاحیت اظهار‌نظر ندارند و حق ندارند ادعایی را نسبت به مردم غیور ایران اسلامی مطرح کنند. رسانه‌های تروریستی و تروریست‌پرور و تجزیه‌طلب بیگانه افرادی اغتشاشگر را معترض معرفی کنند، جای تعجب ندارد؛ در همه جای دنیا و کشورهایی که این رسانه‌ها در آنجا استقرار دارند، اقدام مسلحانه علیه شهروندان را به رسمیت نمی‌شناسند.

وی یادآور شد: طبیعی است که دشمن از پیاده‌نظام خود حمایت کند. آیا کسانی که علیه جان و مال و ناموس مردم اقدام می‌کنند و با سلاح سرد و گرم جنایت می‌کنند و آتش به زندگی مردم و اموال خصوصی و دولتی می‌زنند و در شاهچراغ زنان و مردان و کودکان بیگناه را می‌کشند، معترض هستند؟ بازداشت‌شدگان خود لب به اعتراف گشوده‌اند و اسناد موجود است، اینها حادثه مشهد و کرج را ایجاد کردند که به هیچ وجه نباید اینها را معترض بدانیم.

در حال تکمیل ....

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 899259